triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

You can buy 30 cans of soda for $6. What is the cost per cans? Show your work

Relax

Respuesta :

puppys12
puppys12 puppys12
  • 13-11-2018

the answer is 30/6 = $5 per can

Answer Link

Otras preguntas

What are 2 social issues that could lead to environmental injustice?
What is 700,000 + 40,000 + 3,000 + 80 +2 + 0.06 written in standard form? 7,438.26 74,382.6 743,082.06 7,043,082.6
How many time zones are there on earth?.?
Which animal can sprint at speeds up to 30 miles per hour?
How does the author’s use of free verse allow him to effectively express his feelings about the memorial in the poem ""facing it""?.
Natural selection is an evolutionary mechanism by which _______. a. advantageous traits are eliminated in a population b. advantageous traits become more common
Identify 3 points on the graph below: Identify a 4th point that is on the graph.
What’s a quote about healing along the lines of “Take your time. I don’t want you to try and fix this relationship (siblings) if you aren’t ready/don’t want to.
I will give brainly !!!!! please help its a math problem image is attached
Which of these would be considered a primary source