jekabasele9924 jekabasele9924
  • 11-11-2018
  • Mathematics
contestada

Jacob bought a new circular saw . Then he bought 8 different blades for it. Each blade cost $23 . How much did Jacob spent on all ?

Relax

Respuesta :

Pipsqueekwiz
Pipsqueekwiz Pipsqueekwiz
  • 12-11-2018
so if each blade cost $23 you could add 23 8 times.
23+23+23+23+23+23+23+23= 184
or if you can do multiplication it could be
23x8=184
In total Jacob spent $184
Answer Link

Otras preguntas

please show work! need help asap!
Is 5 a factor of 75 explain your answer using words
Hypothesize why nearly an equal number of consumers use mobile and online banking to pay bills.
point slope form. also write it in slope intercept form.
Find the measure’s of the diagram .
Which trig value is equal to cos(120°)? O cos(60°) O sin(51/6) O sin(210°) O sin(150°)
Given segments AB and CD intersect at E. A(1, 2), B(4, 5), C(2, 4), D(2, 1), E(2, 3) 1. The length of AB in simplest radical form is ? 2. AB and CD are congruen
A one-kilogram packet of skim milk powder costs $6.40. Find the cost of 250 g.
Which statement describes a difference between meiosis I and meiosis II? A. Meiosis I results in one daughter cell, and meiosis II results in two daughter cells
the single european act was put in place in an attempt to