If one store is selling 3/4 of bushel of apples for $9, and another store is selling 2/3 of a bushel of apples for $9, which store has the better deal? Explain your answer.

Relax

Respuesta :

the 3/4 bushel of apples one. 3/4 is greater than 2/3