john99 john99
  • 15-03-2016
  • Mathematics
contestada

Chloe purchased a bottle of perfume for $1.60 per 0.01 ounce. what is the unit cost of the perfume

Relax

Respuesta :

xXPeachXx
xXPeachXx xXPeachXx
  • 15-03-2016
Work:

0.01 × 100 = 1.00

$1.60 × 100 = $160

Answer:

The unit cost of the perfume is $160 per ounce. 
If I am correct though, and you are working on the page I think you are, the answer is  C
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a run-on sentence? A. The concert started and the music was incredible. B. Holidays always go by too quickly since I get those
The largest use of the world's water is _____. recreational for drinking agricultural for sanitation
1 ). 3,400,000 34,000 ____ 3.4 _____. What r the blanks? (List them pls) 2). _____ 8,570 _____ 85.7 8.57 _______ 3) _____ 9.5
what is one third minus two ninths
41,867 roundedto the nearest ten thousand
omg what is the answer what dose konichiwa mean
72 sweets in a bag. i kept 1/4 for myself. how many are left?
Explain one way in which culture influences a country.
12 pounds of apples cost 6 dollars how much is 3 pounds
The superlative degree is shown in adjectives by the ending