jonnydean0817
jonnydean0817 jonnydean0817
  • 15-08-2018
  • Arts
contestada

What techniques did renaissance artists use in their artworks?

Relax

Respuesta :

ajteatiger
ajteatiger ajteatiger
  • 16-08-2018
real life painting? i’m not too sure aha
Answer Link

Otras preguntas

what did the chumash use to make things
Which Asian leader used a military of 600,000 soldiers and thousands of war elephants, cavalry, and chariots to extend the Indian Empire from Bengal to Afghanis
what is the suffix of secede
Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
A garden snail moves 1/6 foot in 1/3 hour. This is unit rates. Please explain your answer.
Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
Why did the Continental Congress choose Thomas Jefferson to be the author of the Declaration of Independence? A. He was known to be an excellent political write
Can the sum of two mixed numbers be equal to 2
Miguel currently earns $9 per hour at work. His hourly wage will increase by 70¢ every 5 months for the first year. In a function that models Miguels average ho
what were some of the consequences suffered by the 56 signers of the declaration of independence