Relax

Respuesta :

Hi!


So we know that 4 students payed 5 dollars.

5 + 5 + 5 + 5 = 20


The gift costs 20 dollars.


So if 5 people paid,

20/5 = 4


Each student would have to pay $4.


Hope this helps! :)

-Peredhel