Smartypants2025
Smartypants2025 Smartypants2025
  • 14-06-2018
  • Mathematics
contestada

This is very easy but just chewing to see if I got it right

This is very easy but just chewing to see if I got it right class=
Relax

Respuesta :

laurasnice laurasnice
  • 14-06-2018
1/2x=4
and they each drank either,
.125 of a gallon or 2 cups each hour.
Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Find a pair of square numbers which give a total of 18100
which hemispheres lie on either side of the prime meridian
if rounded to the nearest dime what is the greatest amount of money that rounds to $105.40? what is the least amount of money that rounds to $105.40? Explain yo
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
Round 5,389.029 to the nearest hundred?
Select all that apply. Plantation children might be instructed by the following: village school master an indentured servant the father the mother
Why were banks one of the first institutions to feel the effects of the stock market crash?
Why did some critics disapprove of the Tennessee Valley Authority (TVA)?
what helped Arabs succeed at trade?
if rounded to the nearest dime what is the greatest amount of money that rounds to $105.40? what is the least amount of money that rounds to $105.40? Explain yo