contestada

Michael's teacher bought a box of 124 crayons for the art class to share. The crayons cost $21.08 with tax included. What was the cost per crayon?

Relax

Respuesta :

Well, that would be $0.17 per crayon with tax. The answer with out tax depends on where they were bought. Tax where I live would be 7%, making the crayons' shelf price $19.60, that would be $0.15 per crayon.