coolheim56
coolheim56
13-09-2017
Mathematics
contestada
what is the unit rate of 9.60 for 4 pounds
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
13-09-2017
9.60 / 4 = 2.40 per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Salzman seems to suddenly appear and disappear, wears clothes that look like costumes, and gestures in an animated way with long, bony fingers. these characteri
You and three friends are making a gift basket. You want to keep the cost below $12 per person. Write and solve an inequality that represents the total cost of
What does this quote symbolize in the story "The Yellow Wallpaper"?" I’ve got out at last," said I, "in spite of you and Jane. And I’ve pulled off most of the p
What is the primary difference between plant and animal cells?
The main reason a person becomes a supervisor is A. work-related knowledge. B. personality. C. confidence. D. motivation.
In the figure, one side of the rectangle divides the circle in half. What is the area of the unshaded portion of the figure? Enter your answer to the nearest t
The climate of Western Europe is predominately
what has the greatest resistance? a) iron b) plastic c) copper d) aluminum
medal How many possibilities are there when you roll a die and draw a card from a standard deck of cards? A. 58 B. 112 C. 312 D. 284
Does any one know this??? Physics