87mfszmgcy 87mfszmgcy
  • 15-05-2024
  • Mathematics
contestada

Maria had a jar of candies containing 60 pieces. She ate 3/4 of the candies. How many candies did she eat

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which statement is true about the value of |6|?​
Which line from Utopia is an example of an analogy? O They supply or are supplied from one another, so that indeed the whole island is, as it were, one family.
How the Spaniards Came to Shung-opovi, How They Built a Mission, and How the Hopi Destroyed the Mission” best shows the narrator’s point of view that the Spania
Never mind I figured it out. Lol
A claim is a researched evidence
Randell's favorite brand of cookies is on sale at a price of $1.79 for a 12 ounces package. what is the cost per ounce (unit rate) for these cookies?
An air conditioning system can circulate 400 cubic feet of air per minute. How many cubic yards of air can it circulate per minute?
Which expression is equivalent to 16 to the power of 3
The cookie store had 187 cookie jars with 12 cookies in each cookie jar. How many cookies did the cookie store hav in all
what is 23.67 times 2.03​