Itzeddy1023 Itzeddy1023
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Apoorva bought 26 kg of apples for rs 2,340. he sold them at a profit equal to the selling price of 6 kg of apples. then the selling price of apple per kilogram was: find:

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Find the solution to the system. Write your solution as an ordered pair (x,y) with no spaces, no solution, or infinitely many. 2x+6y=56 and 4x+12y=24 *
When cash is received from a stockholder in exchange for common stock, the transaction is recorded by debiting Cash and crediting a(n): Multiple Choice
Simplify the expression-1/2 (-5/6 +1/3)
Find Surface Area! WILL MARK BRANLIEST PLEASE HURRY!
Find the 8th term of the geometric sequence 5, -15, 45, ...5,−15,45,...​
PLEASE ANSWER NEEDED FAST!! WILL MARK BRAINLIEST
describe the journey of light inside our eye​
I saw a coat in Macy’s for $55. The sign said 15% off and I also had a coupon for $10. How much did I pay for the coat?
Match the person to the work he did. researched surgical techniques used Mortician's wax in makeup created makeup that did not melt Max Factor arrowRight Jack P
What are some consequences of the land on Earth moving