emmacampbell1083 emmacampbell1083
  • 14-03-2024
  • Mathematics
contestada

Mini muffins cost $ 3.00 $3.00​ per dozen. Andre says, "I have $ 2.00 $2.00​, so I can afford 8 8​ muffins." Elena says, "I want to get 16 16​ muffins, so I’ll need to pay $ 4.00 $4.00​." Who is correct? Explain your reasoning.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What are the three parts of a nucleotide
Does 1/7x+3/4=9/8 true or false?
patrick works at AIM Electric and makes $48.50/hr. he usually works 40 hours per week how much does he make per week ?
Which TWO sentences are punctuated correctly? A Grandpa still has the first dollar that he has ever earned. B The woman, who won the lottery, lives next door to
What is the answer to subtract 9 equals r over 5
What is bigger 1 1/2 hours or 100 minutes
What is the result when two populations of rabbit move into the same space area
spaces can be used in field names, it is best to not use them. True False
Which of the following would be the best example of an author's use of character traits to help define a novel?
How can poverty affect the chances, opportunities, and benefits Americans have access to in life?