xy2k9zcxzf xy2k9zcxzf
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

Leila paid $15.54 for a -pound bag of shrimp at one store. The following week, she paid $33.89 for a 4.54 -pound bag at another store.
Find the unit price for each bag. Then state which bag is the better buy based on the unit price.

Round your answers to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Part B: Given the following graphs. How does the Graph A compare to Graph B? Graph B has a ___ shift 3 units ___ Graph A. Separate answers by a comma.
PRESS THE PHOTO NEED HELP!!! 30 POINTS
why social institutions are resistant to change
Find the value of x if 2x-1÷3 is greater than 1-3x÷4 by 1​
Center of gravity in old people
A sealed Ecosphere is able to perpetually sustain life until what happens?
11. The digital region is ? to the palmar region.
Drag each tile to the correct box. Match the hydrocarbon names and structural formulas. 2-butene 2-methylbutane 2-butyne H 1 HC-H H H H 1 H-CC c C-H 1 1 H H H H
WHO YOUR FATHER (GOD) OR (SAITAN) WHEN YOU CHOOSE GOD IT MEANS YOU LOVE HIM 15 POINTS WHEN YOU CHOOSE GOD
a. Answer the following questions. What are the major professions related with tourism in Nepa b. What are the major tasks of cook and guide? What kind of infor