rainsclo07 rainsclo07
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

a. Mayonnaise, 16 oz. jar for 80¢ would = $ per oz. b. Mayonnaise, 12 oz. jar for 49¢ would = $ per oz c. The best buy would be ( a. or b.)

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

In at least 150 words, discuss the story of Orestes and Agamemnon. Explain the relevance of their story to that of Telemachus and Odysseus.
some one please help me
natural products that have no pesticides are called what 25
HELLOPPPPPPPPPPPOPPPPPPPPP
Does anyone know this help it’s due tmr
Each August a restaurant rent is adjusted to the cost of living index. The rent has $1,550 a month, the cost-of-living index for August was 3.7%. What is the ne
(SELECT ALL THAT APPLY) WILL REPORTSelect the items that were part of the Missouri Compromise. A.Texas was admitted as a slave state. B Missouri was admitted
A student is writing a research report for his eighth–grade literature class about the work of the famous American poet Emily Dickinson. The student must use s
A projectile was launched straight up from the ground with an initial velocity of 48 ft/s. The height of the projectile t seconds after launch is modeled by the
i need help with task 2. plz