yvamduri2816 yvamduri2816
  • 16-02-2024
  • Mathematics
contestada

The cost of a dozen buns decreases by 30%. As a result, Manu can buy 3 more dozens for 240 rupees. Find the decreased price of the buns per dozen.​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Jerusalem (what started there)
how do animators use math
In the "Christmas Song" what are folks dressed up like?
write an equation for this problem one sunday angie did math homework for one hour, which was half the total time she spent on homework that day. How much time
how do animators use math
10 gallons and 11 quarts divided by 3
Which carbohydrate makes up the cell wall of fungi?
There are both short term and long term complications of diabetes. Describe an example below for each category.
How can I write mass as a sentence
Is 0.7 greater than 0.75 or less than 0.25