angeljr71 angeljr71
  • 16-01-2024
  • Mathematics
contestada

Elianna buys 1 3/4 pounds of beads to make bracelets for
$6.28, How much is she paying for one pound of beads
(round to the nearest hundredth)?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Three posters cost $9.60. At that rate, how many posters can you buy for $48? A) 5 posters B) 15 posters C) 16 posters D) 13 posters
Where is the switch located on this diagram?
Jeremy refuses to pay taxes and risks going to jail because he does not believe in supporting a government that spends so many tax dollars on weapons of mass de
Sandra bought 3 pounds of NUTS for $10.35. what is the price per pound
What is the recursive rule for this geometric sequence? −64,−16,−4,−1,... Enter your answers in the boxes.
How does Jefferson show the colonies are not acting on impulse?(in the Declaration of Independence)
Why do you think Japan chose a Sunday morning to launch its attack?
something that is arguable is
what was added to the constitution that listed rights not already in the constitution
Draw conclusions why did trade play such an important role in the Muslim empire