brentmathias2026
brentmathias2026 brentmathias2026
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

!

A washer and dryer cost a total of 928$. The cost of the washer is three times the cost of the dryer. Find the cost of each item.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

A number X multiplied by 14.2
Which equation is true for the value b = 10? a 2(b + 4) = 16 b 2(b + 2) = 40 c 3(b – 2) = 24 d 2(8 + b) Which equation is true for the value b = 10?
solve for w. a=2w how do i begin the process for solving this problem?
A factory processes 1560 ounces of olive oil per hour. The oil is packaged into 24- ounce bottles. How many bottles does the factory fill in one hour.
Jamar has an 8-foot long price of wood that he wants to cut to build a step stool for his tree house.if each piece is going to be 5/6 foot long , what is the gr
Evaluate A2 for A = 2.3.
Which term refers to any physical activity that uses your arms and legs and requires a large amount of oxygen for a long period of time? a. isokinetic b.
What percent does 5.2 represent? Round your answers to the nearest tenth of a percent.
Nouns ending in s, ss, sh, ch, x, or z form their plural by adding? -s or -es?
Which one of the following does not contain calories? A. Carbohydrate B. Alcohol C. Water D. Protein