pupperly pupperly
  • 14-05-2023
  • Mathematics
contestada

Use the number line to find an equivalent fraction

Use the number line to find an equivalent fraction class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Bonnie purchased a 30 ounce package of chocalte chunk cookies for $2.40.What is the cost per ounce
Good authors choose their words very carefully. Take a few minutes to write a short paragraph describing an experience you have recently had. Pick a location yo
Bari Jay, a gown manufacturer, received an order for prom dresses from China. Her cost is $32 a gown. If her markup based on selling price is 76%, what is the s
A ball, with a mass of 4.5kg, is thrown directly upwards. It reaches a maximum height of 19m from the point at which it was released. Using the principle of ene
Sergio runs 2 1/4 miles in 30 minutes. Write the ratio in fractional form and determine Sergio’s speed in miles per hour.
Jeffrey has $250 in the bank.Each week he takes out $25.After a few weeks jeffrey has $87.50 left in the bank. What is the number of weeks that have passed sinc
Can someone answer these!!!!!! 11 PTS!!!!!!!!!!!!!!!!
Simplifying the following expression: -3(4x-5y+6)+8x-9 Please solve ASAP!!!!!!
the diagram shows a nephron
which of the equations is not a linear equation? a. -4v + 2w = 7 b. x/4 = y c. x = -5 d. 2/x + 3/y = 6