2029willpark 2029willpark
  • 14-05-2023
  • Mathematics
contestada

Sam wanted to buy candy for all of his friends to share at lunch. One pound of chocolates cost $6.95, but Sam only needs 0.6 of a pound. What will be the total cost for the chocolates Sam buys?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Please help me with these 3 problems 1 ) 6,789 ÷ 15 2 ) 2108 ÷ 12 3 ) Matty has 47,504 bottles that are packed equally into 18 boxes for shipment . How many b
what is the value of the underlined digit 5,678.321 Value of 8
name five sources of stress that are specific to teens.
explain how using basic facts can help you find 10 X 20 X 30 X 40 mentally
what is the relative location of new orleans?
Johnny Smith has worked all summer to improve his cardiovascular endurance. He jogged for 20 minutes 3 times a week. He plans to meet the standard for boys in t
how many 3/4 foot pieces of string can be cut from a piece of string 4 1/2 feet long
0.2,1/4,1/12 in order from least to greatest
how does the preamble reflects the constitutional principle of representative democracy
41,867 roundedto the nearest ten thousand