wilmerhernadez92 wilmerhernadez92
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

The cost of 12 oranges and 7 apples is $5.36.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

James learns many things about insects in this section. List three facts about insects that James learns.
If 2a+ 2/a =4, what is the value of 2a^2− 2/a^2 ?
1. If you arrange the words below to make the best sentence, which would be the last word? every had catalogue she book for the school needed a) book b) catalog
4 examples of bases​
How are prokaryotic cells and eukaryotic cells different?
Pleaseee help :) !! What is the measure of angle P? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to the nearest hundredth.
Which summary best completes the study notes of the paragraph
How is urban density measured? A. The number of adults in a given metropolitan area. B. The number of square miles occupied by a city. C. The number of peopl
Joe owns a restaurant that only sells soda and pizza .pizza costs $5 and soda costs$2 last week the total incomes for joes restaurant was $500 and he sold 70 pi
During the trial, The narrator wonders what Mayella’s life is like. she wonders whether anyone Has ever been courteous to mayella. What does the reader learn f