finc1981
finc1981 finc1981
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

John and Ben each bought school supplies. John bought three pens, and Ben bought two pens. Ben bought three pencils. If each pen cost $1.10 and each pencil costs $0.75, how many pencils did John buy, if together they spent $10.00?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Omar is on a diet to lose some weight. He is losing weight at a rate of 2 pounds per week. After 6 weeks, his weight is 204 pounds. Write and solve a linear equ
without phloem, a plant would be unable to?
Please help asap! Please oh please!
How did most citizens of the Byzantine Empire relate to the Roman Empire? (5 points) They felt that Roman history was irrelevant to them. They created art that
-14.9=x/8 -2.1 Please help me answer
solve log3 (x+4) - log3 (x-2) = 2 log3 2
Which emotion or attitude does lady macbeth display in her sleepwalking scene in the tragedy of macbeth, act v? explain your answer.
2. There are 3.28 feet in a meter. How many cubic feet are in 1 cubic meter?
You have been assigned to write a sonnet for your English teacher. How many lines does your poem need to have? 12 16 14 10
Two things that were introduced to the old world from the new during the Columbian Exchange were?A. CattleB. PotatoesC. CornD. Wheat