jakoriusharville jakoriusharville
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A contractor purchases 5 dozen pairs of padded work gloves for ​$70.40. She incorrectly calculates the unit price as ​$13.44 per pair for the expense report. What is the correct unit​ price? What is the​ error?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Why did representative government grow in the colonies?
Can I have facts on the Interior Lowlands???
Each paper clip is 3/4 of an inch long and costs $.02. Exactly enough paper clips are laid end to end to have a total length of 36 inches. What is the total co
A car travels 350 miles on 20 gallons of gasoline. How many gallons will be used to travel875 miles under the same conditions?
The muscular tube near the mouth that aids in getting food is called the
110% OF WHAT NUMBER IS 880? SHOW EVERY STEP PLZ:)
How do u break down 7x86 for the distributive property of multiplication
What was vaudeville? A. a small village park at the end of the trolley line B. a very sensationalistic newspaper C. a show that featured a wide variety of sh
What country group recorded "Christmas in Dixie" in the early 1980's?
what is the highest honor that Canadians can receive?