rickybobby8911 rickybobby8911
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

2.
A brand of salad dressing that Sally Beekman prefers is on sale at Stater Brother's. She can buy a 8-ounce
bottle for $3.99. or a 12-ounce bottle for $ 4.25. What is the unit price of each package?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Why did Spiro Agnew resign? Why did his removal and the appointment of Gerald Ford as vice president actually increase the pressure on Nixon?
~ Solving Literal Equations ~ Solve for y 4x + 2y = 14
Explain how advances in learning and technology influenced fifteenth and sixteenth century European exploration and trade.
how do I find out is 28% of 70?
The length of a rectangular picture frame is 2 inches longer than twice the width. If the perimeter of the frame is 34 inches, find the dimensions of the frame.
what is a Soviet-aligned nation in the Americas during the Cold War was
how do i factor the quadratic expression   4x^2-11x=3
Solve the equation for x∈Z -x² +8x -14 ≥ 0
A number multiplied by itself and then by itself again gives 1000. What is the number?
A ton avis,pourquoi les jeunes souffrent-ils des troubles alimentaire   please give me your opinions in french I am actually struggling