angelvigillove
angelvigillove angelvigillove
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

The last time you went to the local market, you bought 17 pounds of rice for a community meal for $12.75. This week you have to prepare another community meal and need 38 pounds of rice.

Assuming the price is the same from the last purchase, what will the cost of the 38 pounds of rice be?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of 6 in 3.567
Simplify. –5.9 + (–8.7) – (–12.3) A. –26.9 B. –9.5 C. –2.3 D. 15.1
How has technology changed in schools?? give some examples
Zoe has five cucumbers, she wants to share them with four of her neighbors. How many cucumbers will each neighbor receive?
payment types that require you to pay upfront
How does aerobic exercise help prevent cardiovascular diseases?
write 91 887/1000 as a decimal number
The graphs represent Daniel's ride to the ballpark. Describe Daniel's speed as he gets closer to the park. Justify. A) constant; the slope of the line between p
because the inhabitants of the coast have less than five million white blood cells per cubic mm of blood
what is 19 × 10 I need help please