netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What fraction of an hour is 33 minuets in the simplest form
how to create a conducive environment for learning?​
History timeline: who developed what elements first Windows OS and Apple OS?
All the following would be a reason for a business to expand EXCEPT​
You can afford monthly deposits of $270 into an account that pays 4.8% compounded monthly. How long will it be until you have $8,200 to buy a​ boat?
Afinal, por que o Inglês é o idioma, mais importante do mundo?
which do you think is a more basic characteristic for classifying animals??a. the place they live?b.the kind os cells they are made of.why?​
finding whole number equal to fraction 8/1
How do villi help the lymphatic system?
Don’t understand this word problem!!!