cressalyn cressalyn
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

Emma bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $2.27 and a 24-pack of juice bottles. The total cost before tax was $51.23. Write and solve an equation which can be used to determine j, how much each bottle of juice cost.

Emma bought snacks for her teams practice She bought a bag of chips for 227 and a 24pack of juice bottles The total cost before tax was 5123 Write and solve an class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which ethnic group has the reputation of having the greatest influence on american foreign policy?
Ahmad is choosing a 2 letter password from letters a, b, c, d,e, f. The password cannot have the. Same letter repeated in it. How many possible combinations
Which best explains the statement "It has no definite volume”?
write an expression for the time 2 hours ago.
What is the product of (2x-1) and (3x+1)
Describe the political system of Japan in the 1100s.
The slope of a line is -1/5, and the y-intercept is 5. What is the equation of the line written in general form?
Why is it necessary for the pancreas to secrete a high ph (basic) solution into the small intestine?
which statement BEST describe how mutations are related to evoulution
Sam takes a job with a starting salary of $50,000 for the first year. He earns a 4% increase each ear. Which expression gives the partial sum, S3, (in thousands