mattieann6373 mattieann6373
  • 12-12-2022
  • Business
contestada

product a has a sales price of $12 per unit. based on a 10,400-unit production level, the variable costs are $6 per unit and the fixed costs are $4 per unit. using a flexible budget for 12,900 units, what is the budgeted income from product a?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What is the equivalent fraction of 0/6
What statement about hitlers treatment of European Jews is correct
Casey uses some of his savings on batting practice. The cost of renting a batting cage for 1 hour is $6. He rents a cage for 9 hours in each of two months. What
In a nuclear power plant, what is used to change water into steam?
which policy is most directly associated with the terms spheres of influence and protectorate? 1.collectivization 2.containment 3.isolationism 4.imperliasm
Which statement most accurately describes the Neolithic agricultural revolution?
Ariel joined a biking club . She paid $74.51 for a bike tune-up, 54.95 for a helmet, and 32.49 each for 3 bike tours. Write an equation and solve it to show the
Marcy had 9.98 pounds of sauce. She wants to put them into 2 equal bags. How many pounds of sauce will be in one bag?
What is 1 21/50 in a percentage?
After mitosiis how many chromosomes willl there be in the dogs new body cells