thivisa thivisa
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

Purchasing 5 bananas and a $3.50 pineapple costs the same as purchasing 7 bananas and a pear that costs 90 cents. What is the cost of each banana?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

where are auroras frequently seen
Portions of northeast africa were historically invaded by which two groups?
3.75 yards equals how many inches
what is 1/8 times 4/7 in simplest forms
When did slavery start in America?
What property allows us to determine the congruency of the two triangles in the diagram?
which of the following are monomials? check all that apply. A.19 B.y C.x^9+y^9 D.x^23 E.13^9+12 F.2x+2
Who was ibn- sina ? World history
which of the following statements is true of Mycenaean civilization but not of minoan civilization? It achieves prosperity It controlled the island of Crete It
People in positions of authority misusing or abusing their power is an example of a(n) __________.