joliedao2010 joliedao2010
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-pound bag of candy costs $6.04. What is the unit price?
per pound

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Find the value of x. 95 38° X
Given point A (-1, 4), find the coordinates of the image using the following rule: a (-7, 6) b (8, 10) c (-8, 10) d (-6, 10)
If I ate 80 pieces of candy, how much candy would I have left if I ate 3/4 of the candy
PLEASE HELP, I UNDERSTAND BUT DONT UNDERSTAND
Name the national heroes of Pakistan?
Please help with this worksheet I don’t know any of it
Miguel made 6 1/2 gallons of chill for a party. His guest ate 4 3/16 gallons. How many gallons of chill were left?​
PLEASE HELP, I UNDERSTAND BUT DONT UNDERSTAND
plsss help will mark brainliest!! 13 points!
Do you know this for social studies