CrankzYT11 CrankzYT11
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

i really need help. Strawberries cost $2.13 per pound and Annie purchased 1.2 pounds. How much did she pay for strawberries if her answer is rounded to the nearest cent?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is not equivalent to 3,600 milliliters? 3.6 l 0.0036 kl 360 cl 36 dal
People in South and Southeast Asia often build their homes on __________ to prevent damage caused by monsoons. A. stilts B. gravel pads C. living bridges D. ins
If you are under the age of 21 in applying for motorcycle license for the first time in the state of Florida your required to complete
Part a what name is given to the process in which a strand of dna is used as a template for the manufacture of a strand of pre-mrna?
18. Which sentence uses the correct form of the verb? A Rita have a cat named Jupiter. B She also have a dog named Juno. C Jupiter have no problem with Juno.
Researchers have discovered that "cyber-ostracism" by strangers elicits increased activity in the
Can someone please help me?
PLEASE ANSWER ASAP !!!!!!!!!!!!!!! I NEED HELP WITH THIS BRAINLIEST AND POINTS TO GET LIMITED TIME
Explain what happens when an atom gains or looses an electron
What action did lincoln take to persuade border states to remain in the union?