almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
5,149 pounds of sawdust for $1,132.78
4 tons of sawdust for $2,800.00

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What organelle uses oxygen to burn glucose for energy?
What were the advantages of living in a medieval city? Would you rather have lived in the country or a city in the medieval Europe? Why?
Any large random sample from a group of people will be representative of the entire group. a. True b. False
The selling price of an item is ​$ 455 After 6 months of not​ selling, it is marked down by 20​%. After another 6 months of not​ selling, it is further marked
H ow does Tecumseh’s speech illustrate differences between Indian and American views of land as private property?
what is another way to write 9 times 200
what is the difference between 506 and 233
On a straight road, a truck moves at constant speed 41.1 km/hr and a car moves at constant speed 138 km/hr. at time t = 0, the car is 6.9 km behind the truck. a
Lady Capulet: But much of grief shows still some want of wit. Juliet: Yet let me weep for such a feeling loss. 80 Lady Capulet: So shall you feel the
What is the equation of the line that passes through (4,-1) and (-2,3)