michellepuangco michellepuangco
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A grocer mixes two kinds of n ur s. One kind costs $5.00/kg and the other $5.80/kg. How many kilograms of each type are needed to make 40kg of a blend worth $5.50/kg?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

If you were to teach someone how to graph the coordinate (5.-6), what would you say?
Where is this conversation most likely taking place?
Mini earthquakes occur near mid ocean ridges but do not destroy or form you Christ instead please slip past each other which kind of boundary is sound at these
The digit 5 in which number represents a value of 0.5? The answers are 5.4, 0.059, and 8.513.
The People's Party (Populist) wanted public ownership of the ______________.
MY NOTES ASK YOUR TEACHER According to the Bureau of Labor Statistics, in a recent year, there were 16,359,000 women aged 25 to 34 who were employed and 5,309,0
PLEASE HELP ME WITH THIS​
4a=23 Solve the equation. 4a=23 a=
what is the most effective way to rest after exercise?
A dinner for 7 people costs $215. 75. Approximately how much will each person pay if they split the bill evenly?