ckirsch76 ckirsch76
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Chee buys a two-pint bottle of juice for $3.52. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Given that triangle MON is equilateral find m
What is the best definition for technical writing? a. writing that gives directions b. writing that includes technical terms in a directive fashion c. writin
Requirements for becoming a naturalized citizen
He taught,wrote,and became one of the most recognized of American poets A complete sentence B run-on C fragment
11 out of 25 as a percentage
If people believe that separation of powers is important, which of the following would not be a government they support? a. a government where responsibility i
Solve −2(2x + 5) − 3 = −3(x − 1).
Selena said she would be waiting out front with the car at 9 p.m. Where could she be? The longer Isabel waited for her friend to pick her up, the more nervous s
A 1200 w microwave oven transforms 1.8x10(to the power of 5) J of energy while reheating some food. Calculate how long the food was in the microwave, in mins!?
If m(x) = x2 + 3 and n(x) = 5x + 9, which expression is equivalent to (mn)(x)?