tomasres23 tomasres23
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Malcolm's Bakery Shop sells gourment cupcakes. The shop's cost for making 3 cupcakes is $6.75, and the cost of making 5 cupcakes is $9.75 . What is the shop's cost per minute?
A. $1.50

B. $1.95

C. $2.25

D. $3.00

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

f(x) = 9*3; G(x)=x+4
Question 1 (1 point) A boy on a treasure hunt walks 12 paces West, then 21 paces North, then 25 paces East. What is the magnitude of boy's resultant displacemen
The quotient of a number and 6 minus is equal to the quotient of the number and 8. What is the number?
I need help with this problem plz
please help. im too lazy to do this. i also dont understand btw im on my sisters acc
Please help me. The Cross Country Bike Trail follows a straight line where it crosses 350th and 360th Streets. The two streets are parallel to each other. If th
Ummm please help i beg you
What is the mole ratio of the following equation? 2Mg + O2 + 2MgO O 2:1:2 O 1:2 O 2:2:2 o 2:1
Draw Conclusions Brietly explain one of the challenges of changing the electoral college system to a direct popular election, or one in which each vote would co
can someone answer number 5 for brainlist please I just need the last empty box