sugar1684 sugar1684
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Juan paid 13.46 for a 3.47-pound bag of shrimp at one store. the following week, he paid 18.75 for a 5.15-pound bag at another store. find the unit price for each bag is the better buy based on the unit price. round the answers to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

How are the Venus fly trap and the pitcher plant classified in their ecosystems? (select all that apply.) producer decomposer consumer
Solve for x 3x-30=4 HELPPPPPPPPPPP
What problems might scientists encounter in using this ethod in the field that you would not have encountered in the simunlation?
Write the equation in slope-intercept form of the line that passes through the points (5,4) and (1−6,)
3. How is this process similar to runners and tubers?
What is the mass of a triangle.
How does ageism affect you? Recall a time when you felt discriminated against due to your age
How is Inhalants taken/used?
What was Jacksonian democracy and how did it shape 19th century America?
please help besos<3.