17550633 17550633
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Caleb is going to see a movie and is taking his 3 kids. Each movie ticket costs $13 and there are an assortment of snacks available to purchase for $3.50 each. How much total money would Caleb have to pay for his family if he were to buy 5 snacks for everybody to share? How much would Caleb have to pay if he bought xx snacks for everybody to share?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Need help with the consecutive integer one
7-ounce package costs $2.59. A 12 ounce package costs $4.56. An 18 ounce package costs $6.30. Which package is the best buy?
Read the excerpt below and answer the question. LAERTES: Therefore I forbid my tears: but yet it is our trick; nature her custom holds, Let shame say what it
Food chains display organisms in order in order terms of energy flow. Each arrow in the food chain represents the A.organisms that will consume what the arrow p
3. A person feels tired, gains weight, and notices changes in metabolism. Which gland could be the cause?
what is the sum of 3/20 = 10 squared
Need the answer ASAP pleaseeeee
What are the most common types of caught-in and caught-between hazards?
What is the resulting number when you add 4 hundred thousand to 150,700
Which best explains why the atomic theory is a scientific one