marco45566
marco45566 marco45566
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

can u help me answer the questions please
In addition to taste buds, what should also guide our eating habits?
Charlie age is eleven more than twice sandy age.the sum of their ages is 59. find each of their ages
which one of the following essential minerals is important in tooth development A.Potassium B.Magnesium c.Iron D.Phosphorus
Miranda’s conviction was overturned by the __________ because his Constitutional right to a __________ was violated. IT IS [D]
A man drove his car a distance of 260 miles in 4 hours. If continuing at this rate is possible, he will travel ____ miles in 8 hours.
que es hipervinculo y para que sirve
1. Which group of words best helps the reader understand the meaning of the word limitations in this sentence? There are many strengths to her impassioned argum
What makes the ShamWow so absorbent?
Which of the following measurement systems originated by a government decree around 1790? Greek Roman English metric