kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

For each day, select the number of hours worked. TimeKeep Time Cards Employee Time Record #0000 Tim Doe Art Dept. Day In Out Mon. 8:00 3:10 Tue. 8:05 3:25 W
The term abroad refers to being __________. A. out on the high seas B. in a foreign country C. in a different part of the United States than the one in wh
What term describes the ability of a joint to move freely in every direction, through a full range of motion?
which is bigger 2 mile or 5 feet
What lays down sediment in a new location
Who received criticism from abolitionist groups during the course of the civil war?
The ____ of a type of measurement indicates how free that measurement is from random error
I don’t understand the question because of that fraction
Evaluate the expression when x = 3 and y = 5
If there are 10 yellow Skittles, how many are green? Question 4 options: 8 18 28 38