kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

How many terms are in the expression 4x + 9? *
Dinner rolls come in packages of 10 to a pack. Butter pads come in packages of 8 to a pack. If Mrs. Smith wants to make sure she has the same number of rolls as
What does a number in front of a molecular formula stand for?
We [New Englanders] look upon the states, not as separated, but as united. We love to dwell on that union, and on the mutual happiness which it has so much prom
An object dropped from a height of h feet will take t seconds to fall all the way to the ground, according to the following equation. 16t2 - h = 0 The Eiffel To
Shays Rebellion occurs Constitutional Convention convened ? Washington becomes president Which event replaces the question mark in this timeline?
I need help with this ASAP and can you explain so i can understand?!
I honestly have NO idea what to do
Use the information below go answer the three questions. In a certain city in France, they gain 2 minutes of daylight each day after the spring equinox (usually
Given g(x) = - 4x + 4, find g(3). Answer: