kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What is multiplication properties. Example a number line that goes from 0-27. Using numbers 6,7,8 and 9.
what is the difference in the charges on a balloon rubbed in your hair and a glass  rod rubbed with silk? why?
What is 3/10 equivalent to
In the Great Gatsby, Tom and Nick were both in the same senior society at what college?a. Harvardb. Princetonc. Yaled. Stanford
what is the difference in the charges on a balloon rubbed in your hair and a glass  rod rubbed with silk? why?
How are atoms in a compound held together?
Find the unit rate in feet per second 300 yards over 1 minute
how do u make a sentence with word dejected
How many times can 3 go into 8
What does como se dice mean?