kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=
Relax

Respuesta :

Otras preguntas

If the surface becomes smaller the pressure becomes
chemical reactions that release energy
How did the Massachusetts Government Act of 1774 change the way Massachusetts was governed? A.It banned colonial assembly. B.It closed Boston Harbor. C.It let t
Prove that root 2 as irrational number​
Find the inverse of the given function f(x)=4x-12
help may oplpkpk.........
put carbohydrate protein and lipids in one sentence
Black panthers eat other animals in their ecosystem, including deer, fish, birds, and rabbits. Which of the following terms best describes a black panther? O A.
Last month Maria hiked a total of 90 miles on two trails: a 5-mile mountain trail and a 10-mile canal trail. Let x represent the number of times Maria hiked the
What effect does the author create with the sequence of events in this passage?