jovejupiter1999 jovejupiter1999
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

1) Apples cost $16 for an 8 pound bag at the local price
club, but the club has a membership fee of $50.
Write and solve an equation to determine how many
pounds (p) of apples you can buy for $58.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Hello! I have a tic disorder and my neck keeps cramping up..Could it be because of my tics or something worse?? ​
Type the correct answer in the box. The solubility of calcium carbonate is 14. This rate means that 14 milligrams of calcium carbonate can dissolve in 1 liter o
which of the four sections below, from Article 4 of the Constitution, applies to Gallatin’s arguments?
Please help quick quick
When asking a reviewer for specific feedback, which question applies specifically to writing narratives?
i really need some help on this math problem?can you help me
HElpppppppppppppppppppppp
Budding is an example of what type of reproduction? A. Internal B. external C. ase x ual D. se x ual Answered within 5 minutes will get brainliest and follow.
Change the narration 1 . He says I am a good boy
True or False? Endurance training results in an increase in parasympathetic nervous activity and this allows for a reduced resting heart rate.