ottinad23 ottinad23
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Decide which of the two given prices is the better deal and explain why.
You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.19 or in a 15-ounce bottle for $11.99

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

HELP!! Mangrove swamps serve as prime nursery grounds for young marine animals. Which population of young animals would most likely live there l? A. Infant whal
what did the three membersof the axis powers have in common
Is the product of 12 and 3/4 more or less than 12? Please explain answer
Please help me! 20 points for who solves it! Solve for the variable. w/15 = 3/5 A. 1/9 B. 1/3 C. 6 D. 9
What does 25 large mean in money ?
A guy wire 1000 feet long is attached to the top of a tower. when pulled taut it makes a 43◦ angle with the ground. how tall is the tower? how far away from the
Computers gather data, which means that they allow users to ________ data.
Marisa painted 1/2 of her bedroom in 3/4 of an hour. At this rate, how long would it take her to paint the entire room? A.3/8 B.8/3 C.4/6 D.6/4
Aluminum, carbon, and calcium are examples of what type of matter? A)Element B)Heterogeneous mixture C)Solution D)Compound
Nickel(i) iodide reacts with chlorine to produce?