kaiyahhhh48 kaiyahhhh48
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs $15.87. What is the unit price of the pairs of socks?
The unit price is $
per pair of socks.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

how do i get an equation perpendicular to 5/4x + 2 that passes through the point (-6,2)
Read this paragraph from the speech. Which response best describes Kennedy’s argument in the paragraph?
the more a manager uses coercive power, the more likely he is to encourage a. good will. b. resentment. c. cordiality. d. sympathy. e. tolerance.
What is the length of segment AC?
In the figure below,
Name the three types of triangles that deal with the measure of the sides
how many full spectral orders can be seen (400 to 700 nm ) on each side of the central maximum when it is illuminated by white light?
Consider the following system of equations. Use this graph of the system to approximate its solution. O A. (-5, 13) OB. (13) -2x + 5y -6 -4 zoom a -2 6- 2 y = -
yes or no questions cross sections
a sinusoidal wave with wavelength 0.400 m trav- els along a string. the maximum transverse speed of a point on the string is 3.00 m>s and the maximum transve