3178648 3178648
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$28.955. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What values can n have to make each equation true |n|=3 and |n|=14 |n|=1
What is   a quarter past 5 mean
How did geographic features influence the Louisiana purchase and the monroe doctrine?
Ms groves had trays of paint each tray has five colors one of the colors is purple.what fraction of the colors in 20 trays is purple
The message of the DNA Code is information for building_______.
Explain how you know that 7/12 is greater than 1/3 but less than 2/3?
If there are 112 students for 14teachers, what is the fraction and the unit rate?
What is 17% as a fraction in simplest form
Use the form y=mx +b for linear equations.Write the equation for the following relation.C = {(x, y): (6, 15), (8, 21), (10, 27), . . .}
8x+15=3x-20 how do you do this