Lulofficalkj23 Lulofficalkj23
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada


Caleb bought snacks for his team's practice. He bought a bag
of oranges for $2.57 and a 20-pack of juice bottles. The total cost
before tax was $34.57. Write and solve an equation which can be
used to determine j, how much each bottle of juice cost.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

I will mark brainliest! Please answer ASAP
Cynthia has been asked by her supervisor to give a presentation and presentation will be a brief training of for new hires who need to learn the company safety
What power is held by the Florida supreme court and the u. s. Supreme court?
A group of 4 adults and 5 children is visiting an amusement park.Admission is $15 per adult and $9 per child. Find the total cost ofadmission for the group.​
Help please !!!!! Math 3
Cases involving a foreign diplomat or state government go directly to the A.) special federal court B.) Supreme Court of the US C.) closest federal district c
What does the chemical formula CaCI2 show about the compound or represents?
Archie used 1/3 of a jar of tomato sauce to 3/8 make of a pizza. How many jars of tomato sauce will Archie need to make one whole pizza?
The Great Leap Forward began following what other plan for industrialization by Mao?
Need answer please help