mehusen1980
mehusen1980 mehusen1980
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

Ganesh spends 60% of his income every month and saves Rs 11120 in a month. Find his monthly income and expenditure.​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

I need a little bit of help with this question is geometry
Which of the following week payment types require you to pay upfront
manuel washes 15 cars in 3 hours what is the unit rate in cars to hours? a. 3 cars per hour b. 5 cars per hour c. 10 cars per hour d. 15 cars per hour
If Joey earns $46.80 for 6 hours of work, what is Joey’s rate of pay?
A furnace is used to heat _____. water air a refrigerant radiant coils
the news of luther`s list of grievances spread quickly because
Given f(x)=x-7 and g(x)=x2 find g(f(-1))
help! plz, i will give brainiest
please someone help fasttt
What played a part in U.S. economic growth in the 1950s?