jimmyhall58 jimmyhall58
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

You buy 3.18 pounds of grapes, 1.25 pounds of peaches, and 2.69 pounds of oranges. Grapes cost 1.19 per pound, peaches cost 1.29 per pound, and oranges cost 0.99 per pound. What is my total bill?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Wavelength of blue photons 495 nm, what is the frequency? and what is the energy?
Genetic evidence supports the idea that all organisms are related. This is because: A) Some organisms have a DNA and some do not B) Each organism has DNA made f
For A do I put 4 or put 4^2 (16)?
Please I need help in finding the diameter
What is the mass of 0.850 mole of SO2?
Is this quadratic? If so what form is it?
Andrea, a 59.0 kg sprinter, starts a race with an acceleration of 3.900 m/s2. If she accelerates at that rate for 12.00 m and then maintains that velocity for t
Tom travelled2 km eevery30min.How far did he travelin 8 hours?​
Which of these is NOT a method for proving that a quadrilateral is a parallelogram?A.show that one pair of opposite sides is parallel and the other is not paral
Drag the correct label to each picture. Each label can be used more than once. Identify the type of weathering seen in each picture. chemical weathering mechani