yarelivillegas509 yarelivillegas509
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

at the store, i bought 10 carrots and 3 watermelon, they cost $16. later, i bought 13 carrots and 2 watermelons which costs $20. how much would 200 of each cost

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate the expression for c = –1.4. Write your answer as a decimal or whole number. –21c2 =
What is the distance between -5 and 2? units ———- units
differenciate between emf and potential difference ​
A 20 kg curling stone is sliding in a positive direction at 4 m/s. A second curling stone is sliding at the same speed but in the opposite direction. What is th
We are going to Parisfor a weekend. Make a suggestions tabout things to do.
find the coordinates of the midpoint of the segment whose endpoint are H(8,13) K(2,1)​
Question 1 (5 points) lonic bonds form when electrons are shared equally between two atoms O True O False
Can someone tell me if I got this right!! Which of the following units is commensurable with miles? 1. Kilograms 2. Grams 3. Gallons 4.Inches My answer is inche
What was the significance of the battle at Fort necessity A. British defeated the French and went on to claim Fort Duquesne B. The battle ended the French and
Plane ZWV and plane TUV intersect at