mirandaperez7921 mirandaperez7921
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Jenny's Bakery sells carrot muffins at 2 each. The electricity to run the oven is 120 per day and the cost of making one carrot muffin is 1.40 . How many muffins need to be sold each day to break even?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

what were the names of Martin Luther King, Jr.'s family members?
sole and check 5y + 7 = 14y + 7
Which sentence uses punctuation correctly? A. My father will not let me go hunting with him, until I turn 15 years old. B. I like to go fishing because i
At a local department store, sweaters are typically priced at $25. Due to a special, the sweaters are reduced to 80% of their original price. How much are the s
What was a section of public land set aside to support public schools under the land ordinance of 1785
which of the following was a reason for the scramble for africa
Sean and his family are picking strawberries at a pick-your-own fruit farm. The rectangular strawberry field has an area of 210,944 square feet and a width of
what is a primary or secondary source????
The difference between 5 times a number and 3 is 12
_________ were primarily constructed for profit.